Jokić isključen u Čikagu zbog prigovaranja sudiji (VIDEO) 1Foto: AP/Charles Rex Arbogast

Nikola Jokić nije dočekao ni kraj prvog poluvremena na meču Denvera sa Čikagom u gostima.

Isključen je na 78 sekundi pre kraja prvog dela utakmice zbog prigovaranja sudiji, koji mu je prvo dodelio tehničku grešku, a zatim ga je i udaljio s parketa.

Nikola Jokić je smatrao da je trebalo da bude sviran prekršaj nad njim pod protivničkim košem, ali je mišljenje sudije bilo da ge je Nikola Vučević blokirao po propisima.

As Denvera je upućivao prigovor dok je trčao da se vrati u odbranu. Čim je igra prekinuta zbog faula u protivnapadu Čikaga, na sledeća Jokićeva pitanja sudija je dao zaprepašćujući odgovor. Poslao je Jokića u svlačionicu. Čini se, prestrogo.

Jokić je do tada imao učinak od  četiri poena, devet skokova i šest asistencija za 16 minuta u igri.

Ove sezone je isključen i u utakmici s Detroitom, takođe zbog prigovora.

I bez njega, šampion je savladao Bikove sa 114:106. Redži Džekson je bio najefikasniji u pobedničkomk timu s 25 poena. Kod domaćina Vučević je dao 26 , a Kobi Vajt 27.