Jovani Grujić još jedna titula 1Foto: M.V.

Na teniskom turniru održanom u Rakovu, u Belorusiji, Jovana Grujić (12) iz Požarevca osvojila je prvo mesto, pobedivši u finalu Ruskinju Arinu Nulatovu.

Reč je o međunarodnom turniru treće kategorije za devojčice i dečake, koji je organizovala Evropska teniska asocijacija – ETA.

Jovana je postigla izvanredan uspeh, jer joj je ovo četvrta ETA pobednička titula ove godine. Prethodne je osvojila na turnirima u Trstu, Ulcinju i Beogradu.

Ukoliko osvoji još dve titule ovog ranga, naći će se na zvaničnoj listi najboljih juniora Evrope. Jovana je ove godine, kao član reprezentacije Srbije do 12 godina, učestvovala i na Evropskom turniru u Francuskoj, gde su se naši mladi teniseri izborili za sedmo mesto. Inače, posle osvajanja kupa „Nade 2016“, Jovana je primljena na Tenisku akademiju „Milaš“, da bi se početkom jula ove godine vratila u svoj matični Teniski klub „Požarevac“.