Kadeti na prvenstvu Evrope u fudbalu 1Foto: Sajt FSS

Kadetka fudbalska reprezentacija Srbije kvalifikovala se za prvenstvo Evrope, koje će biti održano u Engleskoj od 4. do 20. maja, pošto je danas u poslednjem kolu kvalifikacija protiv Španije igrala nerešeno 1:1 (1:1).

Španija je povela golom Ortege u 19. minutu iz jedanaesterca, a izjednačio je Belić u 33. minutu.

Sticajem okolnosti, ovaj susret nije imao rezultatski značaj, jer je Evropska fudbalska unija jutros saopštila da je utakmicu Srbija – Ukrajina iz drugog kola kvalifikacija registrovala službenim rezultatom 3:0 za naš tim.

Utvrđeno je, naime, da su Ukrajinci na toj utakmici u tim uvrstili čak trojicu igrača koji zbog crvenih ili parnih žutih kartona nisu imali pravo nastupa.

Sa ta tri boda reprezentacija Srbije je imala garantovano bar drugo mesto ui grupi, pa su izabranici Ivana Jevtića mogli da odigraju rasterećeno i na kraju su zasluženo podeljeni bodovi.

Srbija: Slavković, Radmanovac, Eraković, Balaž, Mitrović, Belić, Jovanović (Jovanović, 50), Jocić (Stanojlović, 72), Ilić, Savić, Burmaz (Kupusović, 41).

Španija: Urena, Ortega, Martret, Alamo, Ruiz, Zoubdi, Salvatiera (Martinez, 66), Fajardo, Rodrigez (Pugmal, 55), Egea, Karpintero.