Kadiz lako protiv Majorke, Barselona teže nego što se očekivalo protiv Đirone 1Foto: EPA-EFE/David Borrat

Fudbaleri Kadiza pobedili su na svom terenu ekipu Majorke u prvoj utakmici subotnjeg programa 19. kola španske Primere.

Utakmica na stadionu Nova Mirandilja završen je rezultatom 2:0.

Sve je bilo rešeno već u prvom poluvremenu.

Domaći tim poveo je u desetom minutu pogotkom Tea Bongonde, da bi rezultat povisio kapiten Aleks Fernandes.

To je ujedno bio i konačan rezultat utakmica i tek četvrta pobeda za Kadiz od početka sezone koja mu je donela beg sa pretposlednjeg mesta na tabeli.

Sada tim sa juga Španije ima 19 bodova i nalazi se na 15. mestu na tabeli, dok je ekipa sa Balearskih ostrva na sigurnom desestom mestu na tabeli sa prikupljenih 25 poena.

Fudbaleri Barselone savladali su Đironu u gostima rezultatom 1:0 u popodnevnom terminu Primere.

Jedini gol na utakmici postigao je mladi Pedri, posle prelepe akcije katalonskog tima.

Đordi Alba je sa leve strane proigrao Pedrija i on je iskoristio to što golman domaćih Paolo Gonzaniga nije uspeo da preseče pas, te je zatresao praznu mrežu.

To se dogodilo u 61. minutu, a onda je Đirona krenula ofanzivnije ka golu Mark-Andrea Ter Štegena, mešutim nije mogla da stigne do izjednačenja.

Ono što nije dobro po „Blaugranu“ je povreda Usmane Dembelea u 22. minutu meča kada je umesto njega u igru ušao Pedri.