Kecmanović pobedio, Đere zaustavljen u prvom kolu Majamija 1foto EPA-EFE/JASON O'BRIEN

Srpski teniser Miomir Kecmanović plasirao se prošle noći u drugo kolo mastersa u Majamiju, pošto je pobedio Amerikanca Džeka Soka sa 7:6, 6:4.

Kecmanović je do druge pobede u isto toliko duela protiv Soka stigao posle sat i 39 minuta minuta.

U prvom setu su teniseri razmenili po brejk pa je sve rešeno u taj-brejku koji je dobio Kecmanović sa 7:3, dok je u drugom setu srpski teniser odlučujući brejk napravio u desetom gemu.

Kecmanović će u drugom kolu igrati protiv Kanađanina Feliksa Ože-Alijasima koji je bio slobodan na startu turnira.

Za razliku od Kecmanovića, drugi srpski teniser Laslo Đere nije uspeo da preskoči prvu prepreku u Majamiju pošto je od njega bio bolji Francuz Artur Rinderkneha sa 2:6, 6:7.

Francuz je bolje počeo meč pa je uz dva brejka dobio prvi set sa 6:2, dok je Đere u taj-brejku drugog seta propustio šansu da meč uvede u treći set.

Vodio je sa 6:5, ali je Rinderkneh osvojio naredna tri poena i zakazao duel sa braniocem titule, Poljakom Hurbertom Hurkačem.