Kiks Barselone protiv "fenjeraša" Granade 1Foto: EPA-EFE/Andreu Dalmau

Fudbaleri Barselone bili su veliki favoriti uoči duela sa Granadom u 24. kolu LaLige, ali su na kraju samo remizirali 3:3 (1:1).

To je ratočaravajuć rezultat pogotovo ako se zna da je Granada na prethodne 23 utakmice Primere postigla ukupno 23 gola i primila njih 45, a da je Barselona do ovog kola postigla 47 golova u domaćem takmičenju.

Pa ipak, Blaugrani nije bilo spasa protiv davljenika.

Poveli su domaći preko Lamine Jamala u 14. minutu, ali su gosti preko Rikarda Sančesa u 43. i Fakundo Pelistrija u 60. potpuno preokrenuli rezultat.

Poravnao je rezultat Robert Levandovski golom u 63. minutu, ali je Ignjas Migeltri minuta kasnije ponovo doveo Andalužane do prednosti.

Lamine Jamal je golom u 80. minutu sprečio bruku, ali Katalonci nisu uspeli da u finišu meča dođu do sva tri boda.

Barselona je treća sa 51 bodom, i ima pet poena manje od drugoplasirane Đirone. Granada je na pretposlednjem, 19. mestu sa svega 13 osvojenih bodova.

U narednom kolu, Barselona će gostovati Selti, dok će Granada dočekati Almeriju.