Lajpcig polufinalista Lige šampiona 1Foto: Miguel A. Lopes/Pool Photo via AP

Fudbaleri Lajpciga plasirali su se u polufinale Lige šampiona, pošto su večeras u Lisabonu pobedili Atletiko Madrid sa 2:1

Strelci za Lajpcig bili su Dani Olmo u 51. i Tajler Adams u 88. minutu, dok je jedini gol za Atletiko postigao Žoao Feliks u 71. minutu iz jedanaesterca.

Atletiko će se za plasman u finale boriti protiv Pari Sen Žermena koji je sinoć eliminisao Atalantu.

Nakon prvog poluvremena bez golova, Lajpcig je poveo u 51. minutu, a strelac je bio Dani Olmo. Marsel Zabicer je posao savršenu loptu, koju je dobro pratio Olmo, skočio i glavom pogodio levu stranu gola.

Atletiko se vratio u igru 20 minuta kasnije. Dupli pas razmenili su Dijego Kosta i Žoao Feliks, kojeg je oborio Lukas Klosterman, a sudija Šimon Marčinjak nije imao dilemu – odmah je pokazao na penal. Feliks je preuzeo odgovornost i izjednačio na 1:1.

Tačku na meč stavio je Adams u 88. minutu. Ponovo je važnu ulogu odigrao Zabicer koji je sjajno pokrenuo akciju Lajpciga, potom je Anhelinjo poslao loptu do Adamsa koji je odmah šutirao. Lopta je ka golu pogodila Stefana Savića, prevarila Jana Oblaka i završila u mreži.

U preostala dva četvrtfinala sastaju se Barselona – Bajern Minhen i Mančester siti – Lion.