Lamin JamalFoto: EPA/Enric Fontcuberta

Fantastični krilni napadač Barselone i španske fudbalske reprezentacije Lamin Jamal (18 godina) će propustiti ostatak ligaške sezone zbog povrede, ali ne i Svetsko prvenstvo u fudbalu, piše katalonski sportski list Mundo Deportivo.

Stoga u celoj Španiji postoji izvesno olakšanje u vezi sa najnovijim vestima koje stižu iz Katalonije.

Fudbalski klub Barselona je izdao saopštenje u kojem je razjasnio celu situaciju u vezi najbitnijeg igrača tima.

– Testovi su potvrdili da je fudbaler prvog tima Lamin Jamal zadobio povredu tetive leve noge. Igrač će biti podvrgnut konzervativnom lečenju. Lamin Jamal će propustiti ostatak sezone i očekuje se da će biti dostupan za Svetsko prvenstvo – navodi se u saopštenju Blaugrane.

Klub je objavio ovo medicinsko saopštenje nakon što je Jamal podvrgnut magnetnoj rezonanci u trening kompleksu „Đoan Gamper“, gde je stigao nešto posle 11 časova.

Igrač katalonskog giganta doživeo je povredu u meču protiv Selte u okviru 33. kola La Lige, a iako su prvobitne informacije ukazivale na to da bi moglo da se radi o težoj povredi, najnovije informacije su odagnale svaku sumnju da će fantastični tinejdžer propustiti planetarnu smotru.

Na ovaj način će Španija ostati u najužoj konkurenciji za osvajanje „Zlatne boginje“, budući da je mnogi bukmejkeri stavljaju za prvog favorita turnira.

Svetsko prvenstvo u fudbalu igra se u Kanadi, SAD i Meksiku od 11. juna do 19. jula.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari