Janko Tipsarević nije uspeo da se plasira u polufinale turnira u Hertogenbošu, jer je u četvrtfinalu poražen od Ivana Ljubičića 6:3, 6:7, 6:3.
Uprkos porazu 62. teniser sveta je tokom dva sata i 13 minuta igre pružio veliki otpor najboljem hrvatskom teniseru i trenutno 13. reketu sveta.

Ljubičić je u šestom gemu prvog seta napravio prvi brejk (4:2), koji mu je bio dovoljan za osvajanje prvog seta. U drugom nijedan od tenisera nije izgubio gem na svoj servis, odličan servis obojice najviše je doprineo tome, a u uzbudljivom taj-brejku Tipsarević je izjednačio rezultat u setovima i spasao meč loptu. U odlučujućem setu Ljubičić, koji je postavljen za drugog nosioca, pravi brejk vrlo rano (3:1), što je bilo dovoljno za plasman u polufinale u kom će igrati protiv Francuza Žilijena Benetoa. Nakon Tipsarevića i Ljubičića Jelena Janković je juče počela četvrtfinalni meč protiv Ukrajinke Alone Bondarenko. Meč je zbog kiše prekinut pri vođstvu Jankovićeve 6:2, 4:1.