Maksimalni Cicipas i Nori, kraj za Vavrinku 1Foto: EPA-EFE/JAMES ROSS AUSTRALIA AND NEW ZEALAND OUT

Stefanos Cicipas, treći nosilac, maksimalnim rezultatom 3:0 (6:3, 6:4, 7:6 (8:6) je savladao Francuza Kventina Halisa u prvoj rundi Australijan opena.

Grk je u prva dva seta potpuno kontrolisao dešavanja na terenu. Po jedan brejk mu je bio dovoljan da stigne do 2:0 u setovima.

Kada je u trećem poveo 2:0 delovalo je da će sve brzo biti gotovo. Međutim, tada gubi četiri gema zaredom i Halis stiče brejk prednosti. Izvukao se nekako Cicipas, čak u 12. gemu na svoj servis spasio tri vezane brejk i set lopte i uveo set u taj brejk u kojem je na kraju slavio.

I Kameron Nori, 11. nosilac, je bio bolji od jednog igrača iz Francuske Van Ašea koga je pobedio 7:6, 6:0, 6:3.

Učešće u prvom kolu je okončao šampion iz 2014. godine Sten Vavrinka. Bolji od trostrukog gren slema šampiona bio je Slovak Molčan, učenik Marjana Vajde 6:7, 6:3, 1:6, 7:6, 6:4 .

Vavrinka je propustio veliku priliku da meč reši u četvrtom setu, jer u u servirao za pobedu na 5:4. Molčan se izvukao, dobio četvrti set u taj brejku i onda stigao do konačnog trijumfa u odlučujućem setu.