Malen doneo sva tri boda Borusiji protiv Sportinga, veliko iznenađenje u Madridu, Šerif pobedio Real 1Foto EPA-EFE/Friedemann Vogel

Fudbaleri Borusije Dortmund pobedili su večeras na svom terenu Sporting sa 1:0, u drugom kolu Grupe C Lige šampiona.

Borusija je do vođstva stigla golom Donijela Malena u 37. minutu. On je primio loptu u šesnaestercu, izbio sam isperd golmana i pogodio donji levi ugao gola Sportinga.

Ranije danas, u istoj grupi, Ajaks je kao domaćin pobedio Bešiktaš sa 2:0, golovima Stevena Berhojsa u 17. i Sebatijana Alea u 43. minutu.

Nakon dva kola, Ajaks i Borusija imaju po dve pobede, dok su Bešikataš i Sporting zabeležili po dva poraza.

U narednom kolu, Borusija će gostovat Ajaksu, dok će Bešiktaš dočekati Sporting.

Fudbaleri Šerifa pobedili su večeras u gostima Real Madrid sa 2:1, u drugom kolu Grupe D Lige šampiona.

Šerif je poveo golom Jasura Jahšibojeva u 25. minutu. On je odlično reagovao na centaršut Kristijana sa leve strane, i glavom sa pet metara savladao golmana Reala Kurtou.

Real je do izjednačenja stigao u 65. minutu golom Karima Benzmeme iz penala. Oboren je bio Vinisijus Žunior a sudija Lorens Viser je nakon konsultovanja VAR-a pokazao na „belu tačku“. Benzema je realizovao penal preciznim šutem u levu stranu gola Šerifa.

Pobedu Šerifu doneo je Sebastijan Til u 90. minutu, preciznim udarcem u leve rašlje gola Reala.

Ranije danas, u istoj grupi, Šahtjor i Inter su odigrali nerešeno 0:0.

Posle dva kola, Šerif je prvi sa dve pobede, Real je drugi sa pobedom i porazom, dok su Inter i Šahtjor na deobi poslednjeg mesta sa po jednim remijem i porazom.