Mančester moćan, novi rekord Holanda 1Foto: EPA-EFE/Adam Vaughan EDITORIAL USE ONLY.

I drugu pobedu je Mančester siti upisao od kada je završena mundijalska pauza. Nakon pobede protiv Liverpula u Liga kupu, Građani su sada slavili na gostovanju Lidsu u Premijer ligi.

Siti je slavio rezultatom 3:1 (1:0).

Lomili su izabranici Pepa Gvardiole Lids tokom celog prvog poluvremena, imali nekoliko promašenih zicera, a na kraju su značajno bolju igru u ovom delu meča krunisali „samo“ jednim golom. Strelac je u prvom minutu nadoknade bio Rodri.

Tek što je meč nastavljen, u 51. minutu, Džek Griliš je asistirao Erlingu Holandu koji pogađa za 2:0.

A onda još jednom isti dvojac u akciji u 64. minutu. Holand je tako postigao 20. gol na 14 mečeva odigranih u Premijer ligi. Nikada ni jedan igrač nije tako brzo došao do 20 golova u Premijer ligi kao mladi Norvežanin.

Konačan rezultat postavljen je u 73. minutu, Grinvud je bio u ulozi asistenta, a strelac za Lids bio je Strujik.

Siti sada na drugom mestu na tabeli ima pet bodova manje od Lidera Arsenala, Građani imaju 35 bodova iz 15 mečeva. Lids je 15. na tabeli sa 15 bodova.