Midtjiland, Krasnodar i Salcburg u Ligi šampiona 1Foto: STARSPORT (Arhiva)

Fudbaleri danskog Midtjilanda plasirali su se u Ligu šampiona, pošto su večeras na svom terenu pobedili češku Slaviju sa 4:1, u revanš meču baraža.

U prvom meču rezultat je bio 0:0.

Strelci za Midtjiland su bili Sori Kaba u 65, Aleksander Šolc iz penala u 84, Frenk Onieka u 88. i Anders Drejer u 90. minutu.

Gol za Slaviju je postigao Peter Olajinka u trećem minutu.

Ruski Krasnodar je pobedio grčki PAOK u Solunu sa 2:1. Krasnodar je bio bolji i u prvom meču 2:1, i tako se ukupnim rezultatom 4:2 plasirao u Ligu šampiona.

Krasnodar je poveo autogolom Janisa Mihailidisa u 73. minutu, a izjednačio je Omar El Kaduri u 77. minutu. Pobedu Krasnodaru doneo je Remi Kabela u 78. minutu.

Austrijski Salcburg je u revanš meču pobedio izraelski Makabi 3:1 i ukupnim rezultatom 5:2 se plasirao u Ligu šampiona.

Golove za Salcburg su postigli Patson Daka u 16. i 68. minutu i Dominik Soboslai u četvrtom minutu nadoknade prvog poluvremena iz penala.

Gol za Makabi je postigao Eden Karzev u 30. minutu.

Žreb za grupnu fazu Lige šampiona biće održan u četvrtak.