Milan u završnici pobedio Atletiko, Liverpul siguran protiv Porta 1Foto: EPA-EFE/Kiko Huesca

Fudbaleri Milana pobedili su večeras na gostovanju ekipu Atletiko Madrida sa 1:0, u meču petog kola Grupe B Lige šampiona.

Jedini gol na meču viđen je u 87. minutu. Frank Kesi je uputio centaršut u kazneni prostor, a najbolji u skoku je bio Žunior Mesijas, koji je tako italijanski tim ostavio u igri za plasman u nokaut fazu Lige šampiona.

Liverpul je u drugom meču grupe na svom terenu savladao Porto sa 2:0.

Engleski tim, koji je ranije osigurao prvo mesto u grupi i plasman u nokaut fazu, do vođstva je mogao u 37. minutu, ali je gol Sadija Manea poništen zbog ofsajda.

Do prednosti domaći tim dolazi u 52. minutu. Nakon izvedenog slobodnog udarca, i dobre intervencije odbrane Porta, do odbijene lopte je došao Tijago Alkantara, koji je uputio precizan udarac sa distance.

Konačan rezultat postavio je Mohamed Salah u 70. minutu, na asistenciju Džordana Hendersona.

Srpski fudbaler Marko Grujić igrao je za Porto od 77. minuta.

U Grupi B Liverpul vodi sa 15 bodova, Porto je drugi sa pet bodova, treći Milan ima četiri, a isti broj bodova na poslednjem mestu ima Atletiko Madrid.

U narednom kolu Milan dočekuje Liverpul, a Porto na svom terenu igra protiv Atletiko Madrida.

Sporting bolji od Borusije Dortmund za plasman u osminu finala LŠ

Fudbaleri Sportinga iz Lisabona plasirali su se večeras u osminu finala Lige šampiona, pošto su na svom terenu savladali Borusiju Dortmund sa 3:1, u meču petog kola Grupe C.

Pedro Gonsalveš je u 30. minutu iskoristio grešku odbrambenog igrača Borusije Nika Šulca, a u nastavku akcije lako je savladao golmana Gregora Kobela.

Gonsalveš je devet minuta kasnije postigao svoj drugi gol, nakon što je uputio precizan udarac sa ivice šesnaesterca.

U nastavku meča direktan crveni karton dobio je igrač gostujuće ekipe Emre Džan, u 74. minutu.

Šest minuta kasnije dosudjen je penal za lisabonski tim, posle prekršaja Dan Aksela Zagadua nad Paulinjom.

Gonsalvešu je udarac sa „bele tačke“ odbranio Kobel, ali se lopta odbila na glavu Pedru Poru, koji je u 81. minutu zatresao mrežu gostiju.

Konačan rezultat postavio je Donjel Malen u trećem minutu nadoknade vremena.

Ajaks je osigurao prvo mesto u Grupi C sa 15 bodova, Sporting je drugi sa devet bodova, dok treća Borusija Dortmund ima šest bodova i nastavlja takmičenje u nokaut fazi Lige Evropa. Poslednja je ekipa Bešiktaša bez bodova.

U poslednjem kolu Ajaks dočekuje Sporting, a Borusija Dormtund dočekuje Bešiktaš.

Siti nakon preokreta pobedio PSŽ, Lajpcig ubedljiv u Brižu

Fudbaleri Mančester sitija pobedili su večeras na svom terenu Pari Sen Žermen sa 2:1, u petom kolu Grupe A Lige šampiona.

Poveo je Pari Sen Žermen u 50. minutu golom Kilijana Mbapea. Mesi je poslao loptu u šesnaesterac, ona se odbila od igrača Sitija, stigla do Mbapea koji je preciznim udarcem zatresao mrežu.

Izjednačenje Sitiju doneo je Rahim Sterling u 63. minutu. Nakon dobrog centaršuta Kajla Vokera, Žezus je zakačio loptu koju je Sterling u padu prosledio u mrežu.

Preokret i pobedu Sitiju doneo je Gabijel Žezus golom u 76. minutu, nakon asistencije Bernarda Silve.

U istoj grupi, Lajpcig je u gostima pobedio Klub Briž sa 5:0.

Golove za Lajpcig postigli su Kristofer Nkunku u 12. i trećem minutu sudijske nadoknade vremena, Emil Forsberg iz penala u 17. i prvom minutu nadoknade poluvremena i Andre Silva u 26. minutu.

Mančester siti i PSŽ su kolo pre kraja obezbedili plasman u osminu finala. Siti je sa 12 bodova osigurao prvo mesto u grupi, dok je PSŽ sa osam poena sigurno drugi.

Borbu za treću poziciju i nastavak takmičenja u Ligi Evropa vodiće Lajpcig i Klub Briž. Trenutno obe ekipe imaju po četiri osvojena boda.

U poslednjem kolu, Lajpcig će dočekati Siti, dok će Klub Briž gostovati Pari Sen Žermenu.

Real Madrid pobedom nad Šerifom osigurao plasman u osminu finala LŠ

Fudbaleri Real Madrida pobedili su večeras u gostima Šerif sa 3:0, u petom kolu Grupe D Lige šampiona i tako osigurali plasman u osminu finala.

Real je poveo u 31. minutu golom Davida Alabe iz slobodnog udarca. Prednost Reala duplirao je Toni Kros u pogotkom u prvom minutu nadoknade poluvremena. On je lepo šutirao sa ivice šesnaesterca i pod prečku pogodio gol Šerifa.

Treći gol za Real postigao je Karim Benzema u 55. minutu, nakon asistencije Ferlanda Mendija.

Rannije danas, u istoj grupi Inter je pobedio Šahtjor sa 2:0, i uz Real osigurao plasman u sledeću fazu takmičenja.

Šerif je nakon poraza treći u grupi i takmičenje će nastaviti u Ligi Evropa.

Real je prvi u grupi sa 12 bodova, Inter drugi sa 10, Šerif treći sa šest, a Šahtjor poslednji sa jednim bodom.

U poslednjem kolu, u borbi za prvo mesto u grupi, sastaće se Real Madrid i Inter, dok će Šahtjor dočekati Šerif.