Mladi vaterpolisti Srbije drugi na svetu 1foto: Starsport.rs ©

Juniorska vaterpolo selekcija Srbije izgubila je u finalu svetskog prvenstva u Beogradu od Mađarske posle peteraca 15:16, u regularnom toku bilo je 11:11 (2:4, 2:1, 2:3, 5:3). Mađari su pogodili sve kaznene udarce, a za Srbiju je promašio Stanić.

Na bazenu „25. maj Milan Gale Muškatirović“ mladi „delfini“ imali su i podršku publike, ali i selektora A selekcije Dejana Savića, te Dejana i Vanje Udovičića. mađari su krenuli žešće, domaći su bili i previše nervozni pa su gosti brzo ozišli na dva gola razlije.

Uspela je Srbija da se do poluvremena približi, ali i da još jednom ode u zaostatak koji je morala da juri u poslednjoj četvrtini koja je bila i njen najbolji period. Nažalost, Kojićev šut za pobedu mađarski golman je odbranio.