Portoriko stigao i prestigao Dominikanu: Šta sad treba Srbiji za odlazak u četvrtfinale? 1EPA-EFE/ROLEX DELA PENA

Posle prvih utakmica u I grupi drugog kruga na 19. svetskom košarkaškom prvenstvu sve četiri reprezentacije imaju isti skor – po tri pobede i po jedan poraz.

Stanje je zakuvano pobedom Portorika protiv Dominikanske Republike u komšijskom derbiju dva ostrva u Karipskom moru – 102:97.

Rasplet je u nedelju. Srbija će svakako u četvrtfinale ako savlada Dominikanu (14 časova).

Prethodno (10 časova) igraju Italija i Portoriko. U slučaju pobede i azura i zatim naših, Srbija će biti druga i ići će u četvrtfinale, sva je prilika, na Ameriku.

U slučaju da Srbija savlada Dominikanu, a Portoriko iznenadi Italiju, Pešićevi izabranici će biti prvi.

Poraz Srbiju šalje kući.

U poslednjih pet minuta dramatične završnice Portoriko i Dominikana su se smenjivali u vođstvu po nekoliko puta.

U poslednjih 60 sekundi meča Dominikana, koja je u trećoj četvrtini imala 11 poena prednosti, uzmuvala se u tri napada uzastopce.

Portoriko je to iskoristio prvo da sjajnim prodorom do samog koša izjednači (95:95), zatim i da Holandovom trojkom povede (98:95), a onda i da s dva slobodna bacanja uveća zalihu (100:95).

Ostalo je dvadesetak sekundi do kraja, nedovoljno da Dominikana načini preokret.