Na novom stadionu u Leskovcu nije bilo "ne se znaje": Olimpijakos odradio posao protiv Čukaričkog 1Foto: Srdjan Stevanovic/Starsport.

Možda bi pod svetlošću reflektora na novom fudbalskom stadionu u Leskovcu bilo „ne se znaje“ da je Čukarički imao Zareta, sina na Miku Ludajku.

Možda bi se timu s beogradskog Banovog brda, koji se opredelio da u revanšu plej-ofa za Ligu Evrope dočeka Olimpijakos podalje od svog igrališta, isplatio gol nade na izdisaju prve utakmice u Pireju.

Ali, Čukarički nije imao ni približno dobrog igrača kao što je to bio Svetozar Zare Trajković, legenda lekovačkog fudbala, koji je mogao da da gol „kd si oće i odakle si oće“.

Grčki velikan, kome je meč na Karaiskakisu pripao s 3:1, pobedio je u Leskovcu rutinski s 3:0.

Golove su dali Masuras u 34. minutu, Španac Bijel na izmaku prvog poluvremena i Recos u 53.

Na kraju krajeva, pobednik utakmice je stadion, koji je otvorio kapije i za evropsko iskušenje.

Čukarički nije izgubio ništa u duelima s potpunim favoritom, jer je već imao obezbeđeno mesto u Ligi konferencije i još šest utakmica svakako. Za to mu Zare i nije bio potreban protiv crveno-belih, koji je na tribinama iza jednog gola imao svoje pristalice s pomoći njihovih bratskih navijača Crvene zvezde.