Natho sa penala odveo Partizan u treće kolo kvalifikacija za LE 1Foto: BETAPHOTO/FK PARTIZAN/DS)

Fudbaleri Partizana plasirali su se u treće kolo kvalifikacija za Ligu Evropa pošto su večeras u Kišinjevu, posle produžetaka, ekipu Sfintula sa 1:0.

Jedini gol na meču, vredan prolaska u narednu rundu, postigao je Bibars Natho u 104. minutu iz jedanaesterca.

Partizan će narednog četvrtka gostovati belgijskoj ekipi Šarloa u trećem kolu kvalifikacija.

Ekipa Aleksandra Stanojevića je od početka kontrolisala utakmicu, bila opasnija, Sfintul se branio, ali golova u prvih 45 minuta nije bilo.

Najbliži golu bio je Umar Sadik u 37. minutu kada je, posle sjajne lopte Saše Zdjelara, izašao sam ispred golmana domaće ekipe, mogao je da bira gde će da šutira i šutirao je – pravo u njega.

Nakon toga, priliku je imao i Takuma Asano, ali je fudbaler Partizana iz dobre pozicije šutirao preko gola.

Crno-beli su i nastavku bili bolji tim, ali nisu imali nijednu izglednu priliku pa je meč otišao u produžetke.

Mučio se Partizan i u produžecima da stigne do pogotka, ali je uspeo u 104. minutu. Aleksandar Lutovac je oboren u šesnaestercu, sudija je odmah pokazao na belu tačku, a Natho je sigurno izveo kazneni udarac.