
Najbolji svetski teniser svih vremena Novak Đoković je pobedio Britanca Kamerona Norija sa 2:1 (6:4, 6:7, 6:1) u polufinalu ATP turnira u Ženevi.
Novak je prvi set rešio u svoju korist sa 6:4 i to posle 38 minuta igre. Osvojio je samo jedan brejk, ali po igri se čini da je daleko lakše stigao do prvog seta.
U drugom setu prvi problem je Đoković imao u četvrtom gemu i tada ga je Nori brejknuo i poveo sa 3:1.
Imao je Britanac i set loptu pri rezultatu 5:2 na servis Đokovića. Nije je iskoristio, a u sledećem gemu je Novak vratio brejk stigao na 5:4. Zatim se ušlo i u taj-brejk.
Prvi je do mini-brejka došao Nori kada je poveo sa 2:0. Vratio se odmah Novak na 2:2, a zatim je uzeo još jedan mini brejk i poveo sa 5:4. Ipak, nije uspeo da odradi dobro drop-šot u sledećem poenu i opet je došlo do izjednačenja. Đoković je imao o meč loptu na 6:5, ali zatim je Britanac vezao tri poena i poravnao je skor u setovima. Bilo je 8:6 za Norija.
Novak je krenuo jako u trećem setu i vrlo brzo došao do 3:0. Uzeo je Đoković novi brejk za 5:1, a zatim je i priveo meč kraju.
Đokoviću je ovo drugi put da igra u Ženevi, a prošle godine je ispao u polufinalu posle poraza od Čeha Tomaša Mahača.
Ove godine pre meča sa Kameronom Norijem je pobedio Martina Fučoviča i Matea Arnaldija.
Ovo je sada nova prilika da Đoković dođe do 100 trofeja u karijeri.
U finalu će igrati protiv Poljaka Huberta Hurkača koji je u polufinalu savladao Austrijanca Sebastijana Ofnera sa 2:0 (6:3, 6:4).
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.