Novi tripl-dabl Jokića u pobedi Denvera nad Dalasom 1Foto: EPA-EFE/JIM LO SCALZO SHUTTERSTOCK OUT

Košarkaši Denvera pobedili su noćas na svom terenu ekipu Dalasa sa 118:109, i tako ostvarili treći trijumf zaredom u NBA ligi.

Denver je ključnu prednost stekao u drugoj četvrtini, koju je rešio u svoju korist rezultatom 35:19.

Početkom poslednje četvrtine domaći tim je u dva navrata vodio sa 21 poenom razlike, a Dalas je do kraja uspeo samo da smanji rezultat.

Rekord sezone u dresu Denvera ostvario je Džef Grin sa 24 poena, Majkl Porter džunior je dodao 22 poena, uz pet skokova, a 14 poena je upisao Kentavijus Koldvel-Poup, uz po pet uhvaćenih lopti i asistencija.

Srpski centar Nikola Jokić zabeležio je 21. tripl-dabl u sezoni sa 14 poena, 13 skokova i 10 asistencija.

Jokić je tako pre Ol-star pauze ostvario preko 500 skokova i asistencija u sezoni, a to su pre njega uradili Rasel Vestbruk (tri puta – 2016/17, 2017/18 i 2018/19.), kao i Oskar Robertson (1961/62.).

Za Dalas zbog povrede leđa nije igrao Kajri Irving, koji je 6. februara prešao iz Bruklina.

Najefikasniji u timu iz Teksasa bio je slovenački igrač Luka Dončić sa 37 poena, uz devet asistencija i po četiri skoka i ukradene lopte, dok je 17 poena upisao Kristijan Vud.

Denver je zabeležio 27. pobedu na svom terenu, uz četiri poraza, pa ekipa iz Kolorada sada ima najbolji učinak kod kuće u celoj NBA ligi.

Na prvom mestu Zapadne konferencije nalazi se Denver sa 41 pobedom i 18 poraza, a Dalas je šesti sa 31 pobedom i 29 poraza.

Treću uzastopnu pobedu ostvarila je ekipa Njujork Niksa, koja je na gostovanju bila bolja od Atlante sa 122:101.

Džejlen Branson je vodio goste do pobede sa 28 poena, devet skokova i pet asistencija, dabl-dabl učinak je ostvario Džulijus Rendl sa 25 poena i 11 uhvaćenih lopti, dok je Er Džej Baret postigao 17 poena.

Bolji od ostalih u ekipi Atlante bio je Deandre Hanter sa 20 poena, dabl-dabl je zabeležio Tre Jang sa 19 poena i 11 dodavanja, a Ej Džej Grifin je upisao 12 poena.

Srpski košarkaš Bogdan Bogdanović je za 23 i po minuta na terenu upisao osam poena, po tri skoka i asistencije, kao i po jednu ukradenu loptu i blokadu.

Niksi su na šestom mestu Istočne konferencije sa 33 pobede i 27 poraza, a Atlanta se nalazi na osmom mestu sa skorom 29/30.

Oklahoma je na svom terenu savladala Hjuston sa 133:96.

Šej Gildžes-Aleksander je za domaći tim postigao 29 poena, uz šest asistencija, dok je Lugenc Dort dodao 15 poena.

Srpski igrač Aleksej Pokuševski nije igrao za Oklahomu zbog povrede.

U ekipi Hjustona istakao se Džabari Smit džunior sa 15 poena i devet skokova, a poen manje je upisao Džejlen Grin.

Srpski košarkaš Boban Marjanović je za goste igrao sedam minuta i zabeležio po dva poena i skoka.

Oklahoma je na 10. mestu Zapada sa 28 pobeda i 29 poraza, dok je Hjuston posle sedmog poraza zaredom na poslednjem 15. mestu sa učinkom od 13 pobeda i 45 poraza.

Indijana je na svom terenu savladala Čikago sa 117:113, nakon što su gosti posle prve četvrtine vodili sa plus 24 (39:15).

Bruklin je na domaćem terenu pobedio Majami sa 116:105, uz rekord karijere Majkla Bridžisa (45 poena).

Boston je na svom terenu savladao Detroit sa 127:109, a do pobede ih je vodio Džejson Tejtum sa 38 poena, devet skokova i sedam asistencija.

I u četiri preostala meča pobede su ostvarile domaće ekipe.

Šarlot je pobedio San Antonio sa 120:110, i naneo tom timu 14. poraz u nizu.

Filadelfija je bila bolja od Klivlenda sa 118:112, uz dabl-dabl učinak Džoela Embida (29 poena i 14 skokova).

Memfis je do 35. pobede u sezoni došao protiv Jute rezultatom 117:111, dok su Los Anđeles lejkersi u Kaliforniji savladali Nju Orleans sa 120:102.