Novica Tončev na tapetu FSS 1foto: Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©

Disciplinska komisija Fudbalskog saveza Srbije pokrenula postupak protiv člana Izvršnog odbora FSS, Novice Tončeva, zbog upada gazde iz senke FK Radnik u sudijsku sobu na meču sa TSC.

Glavni sudija Dejan Trifković i njegovi pomoćnici prijavili su za pomenuti incident na poluvremenu utakmice u Surdulici i sina pomenutog člana srpske fudbalske vrhuške Stanislava, inače predsednika superligaša sa juga Srbije.

U izveštaju, koji je predat nadležnim organima, detaljno je opisano šta se sve dešavalo. Sa akcentom na to da pripadnici obezbeđenja nisu sprečili porodični tandem da uđe u zabranjen prostor i verbalno napadnu sudije, ali i napomenom da Tončevi nisu fizički napali Trifkovića i ekipu niti im bilo čime pretili.

U 24. minutu meča završenog pobedom Radnika (2:1),  Uroš Milovanović je isključen zbog drugog žutog kartona, zbog čega su otac i sin Tončev ušli u svlačionicu i imali verbalnu raspravu sa deliocima pravde.

Posle 17 kola, Surduličani su 11. u Superligi Srbije i imaju 19 bodova.