Mašinerija Crvene zvezde na čelu sa Miodragom Božovićem nastavlja ekspresni put ka 27. tituli prvaka države. U zaostalom meču 26. kola Superlige, crveno – beli su više nego ubedljivo slavili na gostovanju u Novom Pazaru (0:4) zabeleživši na taj način 24 pobedu što nije uspelo nijednoj generaciji u istoriji kluba. Dosadašnji rekord po broju vezanih trijumfa držala je Muslinova ekipa iz sezone 2000/2001 sa 23 pobede, ali je juče i taj učinak srušen. Strelci za ekipu sa „Marakane“ u gradu na Jošanici bili su kapiten Luković u 29 , Ugo Vieira u 41. i Damian Le Talek u 65. uz autogol štopera domaćih Jasmina Trtovca u 43. minutu.

Posledice nedavnih poplava osetile su se i u jučerašnjem susretu na Gradskom stadionu u Novom Pazaru. Zbog znatno mekšeg terena uslovi za igru bili su nešto slabiji što se odrazilo da u prvih pola sata obe ekipe ne prikažu dopadljiv fudbal. Na prvi pogodak čekalo se do 29. minuta kada je posle ubačaja Ibanjeza iz kornera najspretniji ispred gola Živkovića bio kapiten crveno – belih Aleksandar Luković kome je ovo bio prvi pogodak po povratku u Zvezdu. Crveno – beli su udvostručili prednost u 41. minutu golom Vieire, koji je pogodio na devetoj uzastopnoj utakmici i osamio se na listi strelaca sa 19 golova. Dva minuta kasnije posle centaršuta Plavšića nespretno je reagovao štoper Pazaraca Jasmin Trtovac i već u tom momentu rešio pitanje pobednika. U nastavku je Le Talek pogodio za 0:4 postigavši drugi gol od februarskog dolaska u klub.