Očekivane pobede Intera i Sampdorije, remi Empolija i Torina 1Foto: EPA-EFE/FILIPPO VENEZIA

Fudbaleri Empolija i Torina remizirali su rezultatom 2:2 u prvoj utakmici subotnjeg programa 20. kola Serije A.

Domaći tim je vodio golovima Luperta i Marina, ali Torino se nije predavao.

Nakon ulaska u igru srpskog reprezentativca Saše Lukića u drugom poluvremenu, „Bikovi“ su zaigrali mnogo angažovanije u napadu i relativno brzo su sustigli dva gola zaostatka.

Inter je u drugoj utakmici dana pobedio na gostovanju Kremoneze sa 2:1.

Poveli su domaći u 11. minutu, a strelac je bio Okereke. Ipak, na scenu je stupio Lautaro Martines i doneo je izjednačenje deset minuta kasnije.

Rezultatom 1:1 otišlo se na poluvreme. U drugom je viđen samo jedan gol. Jedan, ali za Inter itekako vredan. U 65. minutu akciju napadačkog tandema Džeko-Martines krunisao je Argentinac drugim golom na ovom meču, ukupno šestim na sedam utakmica od kraja mundijalske pauze.

Fudbaleri Atalante slavili su trijumf protiv Sampdorije rezultatom 2:0 u poslednjoj utakmici subotnjeg programa.

„Boginja“ je nastavila seriju dobrih rezultata i ponovo uskočila u zonu koja vodi u Ligu šampiona sa 38 osvojenih bodova.

Tim Dejana Stankovića, pak, ostao je u zoni ispadanja sa samo devet osvojenih bodova iz 20 odigranih utakmica.

Meč u Berganu rešili su Joakim Mele golom u 42. minutu, te Ademola Lukman u 57.