Olga Danilović izgubila u finalu turnira u Lozani 1Foto: EPA-EFE

Srpska teniserka Olga Danilović nije uspela da osvoji WTA turnir u Lozani pošto je u finalu izgubila od Petre Martić iz Hrvatske sa 6:4, 6:2.

Hrvatska teniserka, koja trenutno zauzima 85. mesto na WTA listi do trijumfa u drugom međusobnom duelu ove dve igračice došla zahvaljujući mirnijoj igri, naročito u završnici uvodnog seta.

U prvom je napravila odlučujući brejk kod rezultata 4:4, a zatim povela nakon što je realizovala svoj servis.

U odlučujućem setu Martićeva je oduzela drugi servis gem svojoj protivnici, a zatim do kraja sačuvala vođstvo.

Meč u Švajcarskoj obeležilo je nesportsko ponašanje publike, a obe igračice često su se žalile sudiji na dobacivanje sa tribina.

Danilovićeva, trenutno 124. teniserka sveta, propustila je priliku da osvoji svoj drugi turnir u karijeri, nakon što je trijumfovala 2018. godine u Moskvi.