Olimpijakos pobedio Fenerbahče, gol Tadića, trijumf i Aston Vile i Klub Briža 1Foto: EPA-EFE/GEORGIA PANAGOPOULOU

Fudbaleri Olimpijakosa pobedili su na svom terenu u Atini Fenerbahče 3:2, u prvoj četvrtfinalnoj utakmici Lige konferencija.

Tim iz Pireja je poveo u osmom minutu golom Konstantinosa Fortunisa, koji je asistirao Stevanu Jovetiću kod drugog pogotka u 32. minutu. Treći gol postigao je Čikinjo u 57. minutu.

Fenerbahče je smanjio u 67. minutu golom srpskog fudbalera Dušana Tadića iz jedanaesterca, a konačan rezultat postavio je Irfan Kahvedži u 74. minutu.

U drugoj utakmici četvrtfinala Viktorija je na svom terenu u Plzenju odigrala nerešeno 0:0 protiv Fjorentine.

Fudbaleri Aston Vile pobedili su kod kuće ekipu Lila sa 2:1, u prvoj utakmici četvrtfinala Lige konferencije.

Strelci za tim iz Birmingema bili su Oli Votkins u 13. i Džon Mekgin u 56. minutu.

Gol za Lil postigao je Bafode Diakite u 84. minutu.

U istom terminu, Klub Briž je kao domaćin savladao PAOK sa 1:0.

Strelac pobedonosnog gola bio je Hugo Vetlesen u šestom minutu.

Klub Briž je imao veliku priliku da duplira prednost u 78. minutu, ali Igor Tijago nije uspeo da realizuje jedanaesterac.