Partizan deklasirao Radnički iz Niša 1Foto: STARSPORT

Fudbaleri Partizana pobedili su u meču 17. kola Super lige Srbije Radnički iz Niša sa 4:0.

Ovaj meč je trebao da bude derbi kola, ali su izabranici Gordana Petrića lako došli do nove pobede u domaćem šampionatu.

Na taj način su vicešampioni Srbije preboleli kiks protiv Javora koji ih je udaljio od Crvene zvezde na tabeli proteklog vikenda.

“Crno-beli” su lako došli do dva gola prednosti u prvom poluvremenu, oba puta posle velikih grešaka igrača Radničkog. Prvi put u sedmom minutu, kad je Francuz Maka Gaku loše reagovao i vratio loptu svom golmanu, ne videvši napadača domaćih Andriju Pavlovića, koji je takav poklon oberučke prihvatio i sa 17 metara preciznim šutem savladao Dragana Rosića – 1:0

Drugi put u 15. minutu, kada je Danilo Pantić vrlo dobro izveo korner, poslavši loptu u peterac gostiju a golman Rosić je loše procenio tu situaciju, dok je Rikardo Gomeš glavom iskoristio poklon Nišlija – 2:0.

Tek su tada gosti proigrali, ali je za rezultatski povratak u meč bilo kasno.

Ipak četa Nenada Lalatovića igra nešto bolje i agresivnije i stvara šanse, iako nema pogotka.

Pretili su gosti sa juga Srbije preko preko Nikole Stajića i Stegana Cvetković, ali bez ikakvog rezultata.

Do kraja perioda igre Partizan je ponovo podigao ritam, a najbolje šanse promašili Rikardo i Pavlović.

Početak drugog poluvremena je obeležio Samed Baždar koji je posle 50 sekundi pogodio stativu.

Ipak, u 55. minutu je Rikardo ponovo zatresao mrežu Rosića.

Dobio je nešto više prostora, ušao u šesnaesterac i sa 15 metara snažno šutirao, dok je Rosić loše intervenisao – 3:0.

Finiš meča bio je znatno mirniji, obojica trenera iskoristila su priliku da izmene nekoliko igrača, a Petrić i da odmori neke od ključnih igrača pred odlučujući duel za evropsko proleće, u četvrtak u Humskoj protiv Slovackog. Ipak, u 82. minutu posle odličnog prodora i sjajnog dodavanja Natha, pogodio je i najmlađi na terenu Samed Baždar – 4:0.