Partizan lako protiv Mege 1Foto: Photo by Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©

Košarkaši Partizana slavili su u „Štark Areni“ protiv Mege rezultatom 86:76 u okviru petog kola ABA lige.

Partizan je upisao petu pobedu u regionalnom takmičenju, a trener „crno-belih“ Željko Obradović je uprkos trijumfu uspeo da odmori svoje igrače pred naredne izazove koje ih očekuju u Evroligi ove sezone.

Domaći su u finišu prvog poluvremena poveli osetnijom razlikom i na odmor su otišli „sa plus 11“ – 50:39.

Vicešampion Jadranske lige je u trećoj četvrtini napravio seriju 11:2, a u poslednju deonicu utakmice su ušli sa 14 poena prednosti.

Mega je u četvrtom periodu uspela da popravi utisak, na tri i po minuta pre kraja i zapreti (78:72), ali Danilo Anđušić je ubrzo pogodio trojku i otklonio sve dileme oko pobednika.

Partizan u sledećem kolu gostuje Borcu, a Mega dočekuje Studentski Centar.