Partizan pobedio Igokeu u derbiju 12. kola ABA lige 1Foto: Igokea/Marija Vuruna

Košarkaši Partizana pobedili su u gostima Igokeu rezultatom 96:85 (32:22, 25:25, 19:21, 20:17) u derbi utakmici 12. kola ABA lige.

Ovim trijumfom crno-beli su preuzeli prvo mesto na tabeli regionalnog takmičenja sa 22 boda, ali i utakmicom više od Crvene zvezde koja ima bod manje, dok je Igokea trenutno na 8. poziciji sa 17 bodova.

Ekipa Željka Obradovića je posle Efesa, FMP i Fenerbahčea, u Laktašima zabeležila i četvrti vezani trijumf u svim takmičenjima.

Crno-beli su već posle prve četvrtine imali deset poena viška (32:22), a početkom trećeg perioda i plus 15 (66:51), ali su domaći igrači uspeli da ubrzo ponovo uhvate rezultatski priključak (71:68).

U poslednjoj četvrtini gosti su imali od šest do deset poena prednosti, međutim, Igokea je posle trojke Kroforda dva minuta pre kraja smanjila zaostatak na samo tri poena (86:83).

Meč je i definitivno prelomio Naneli, koji je pri vođstvo svog tima od 88:83 pogodio šut za tri poena.

Najefikasniji u pobedničkom timu bili su Naneli i Panter sa po 18 poena, Lesor je ubacio 14, Trifunović 12, a Le Dej deset poena.

Za domaćina Kroford je postigao 26 poena, a Đorđević je uz 22 poena imao i sedam skokova.

Partizan u četvrtak 29. decembra u Evroligi dočekuje Bajern (20.30), dok u narednom kolu ABA lige, u ponedeljak 2. januara, takođe na svom parketu igra protiv Zadra (18.30).