Partizan pobedio Igokeu u prvoj utakmici četvrtfinalne serije plej-ofa ABA lige 1Foto: Pedja Milosavljevic/STARSPORT

Košarkaši Partizana pobedili su na svom terenu Igokeu rezultatom 94:85 (27:23, 27:22, 17:16, 23:24) u prvoj utakmici četvrtfinalne serije ABA lige.

Druga utakmica je na programu u nedelju u Laktašima (18.00), a eventualni treći meč igraće se 28. aprila u „Areni“.

Crno-beli su utakmicu u “Areni” prelomili polovinom treće četvrtine, kada su došli do prednosti od 15 poena razlike (67:52).

Najefikasniji u Partizanu bio je Panter sa 18 poena, Ledej je dodao 16, Smit 12 (4/4 za tri), Naneli 11, dok je Smailagić ubacio deset poena (5/6 za dva).

Za gostujući tim Nakić je postigao 21 poen, Karmajkl 17, a Filipović 11 poena.

Ekipa Željka Obradovića je u utakmicu ušla bez ritma, pa su gosti održavali rezultatski priključak sve do početka druge četvrtine.

Preokret domaćima doneo je ulazak u igru Smita i Ledeja, posle čega su zaigrali znatno agresivnije u odbrani i brže u napadu, pa su na poluvreme otišli sa vođstvom od devet poena prednosti.

Na početku nastavka Igokea je serijom 7-0 stigla do dva poena zaostatka (54:52), trener Obradović je tražio tajm-aut posle kojeg je njegov tim napravio seriju od 13-0 i prelomio meč.

U nastavku su gosti ponovo uspeli da smanje zaostatak na osam poena minusa (71:63), ali je nakon novog tajm-auta trenera crno-belih Partizan ubrzo stigao do najveće prednosti na utakmici (84:65) i bez nervoze priveo meč kraju.