Partizan prošao u treće kolo kvalifikacija za Ligu Evropa 1Foto: BETAPHOTO/BRANISLAV BOZIC/EV

Fudbaleri Partizana plasirali su se u treće kolo kvalifikacija za Ligu Evropa, pošto su večeras i u revanšu pobedili Konas Ki.

Partizan je pobedio na svom stadionu sa 3:0, dok je pre nedelju dana bio bolji 1:0.

Strelci su bili Zoran Tošić u 54, Ognjen Ožegović u 70. i Filip Stevanović u 73. minutu.

Partizan je u prvih 45 minuta imao terensku inicijativu, pokušavao je da probije odbranu Konas Kija, ali izrazitih prilika nije bilo osim dva pokušaja Sadika.

Nigerijac je prvo u devetom minutu, nakon asistencije Tošića, šutirao pored gola sa desetak metara, a potom u sudijskoj nadoknadi vremena nije uspeo da kazni grešku odbrane gostiju.

Sadik je u 52. minutu uspeo da zatrese mrežu gostiju, ali je gol poništen zbog ofsajda.

Ipak, crno-beli su posle samo dva minuta poveli nakon akcije koju je započeo, a potom i završio Tošić.

Tošić je ukrao loptu i pokrenuo kontranapad Partizana, odigrao je do Sume koji mu je vratio loptu u pravom trenutku, kada je ostao sam, i koji je pogodio za 1:0.

Crno-beli su nakon toga tačku na ovaj dvomeč stavili za samo dva minuta.

Prvo je u 70. minutu Ožegović pogodio za 2:0. Brežančić je centrirao, Suma spustio loptu na peterac, a Ožegović zatresao mrežu gostiju.

Dva minuta kasnije u strelce se upisao i Stevanović koji je lepo prošao po levoj strani i pogodio za veliku radost oko 10.000 navijača u Humskoj.
Partizan će u narednoj rundi igrati protiv turske Malatije.