Paterson osvojila zlato u skoku u vis na Svetskom prvenstvu u atletici 1Foto: EPA-EFE

Australijanka Elinor Paterson osvojila je zlatnu medalju u skoku u vis na Svetskom prvenstvu u Judžinu, jer je u finalu preskočila 202 centimetra iz prvog pokušaja.

Srebro je pripalo Ukrajinki Jaroslavi Mahučih, koja je ostvarila isti rezultat, ali iz drugog navrata, dok je bronzanu medalju osvojila Italijanka Elena Valortigara (200 centimetara).

Paterson je do trijumfa stigla sa ličnim rekordom, a ujedno je izjednačila i nacionalni rekord svoje zemlje.

Ona je Australiji donela deseto zlato na svetskim šampionatima, a prva je atletičarka iz svoje zemlje koja je osvojila najsjajnije odličje u ovoj disciplini na velikim takmičenjima.