Plej-of Lige nacija za Evropsko prvenstvo: Krah Miloševićeve Bosne - preokret Ukrajine u Zenici, raspad Izraela posle neiskorišćenog penala 1Foto: AP/Armin Durgut

Po dve reprezentacije su kroz plej-of u Ligi nacije stupile na prag Evropskog fudbalskog prvenstva u Nemačkoj (14. jun-14. jul).

Finalne utakmice su u utorak, 26. marta, posle kojih će se znati još tri putnika.

U A razredu najmlađeg međudržavnog takmičenja UEFA Poljaci i Velšani su ubedljivo zaršili posao u polufinalu kao domaćini, a isto i Grci u C.

Najzanimljivije je bilo u B klasi.

Island je u Budimpešti vodio protiv Izraela s 2:1 i imao je igrača više od 73. minuta, ali domaćin, podstanar u mađarskom glavnom gradu zbog ratnog vihora u svojoj zemlji, imao je priliku da izjednači u 80. minutu. Zahavi, koji je iskoristio prvi penal, drugi nije. Izrael se posle toga raspao.

Bosna je u Zenici vodila protiv Ukrajine, koje je u finišu preokrenula rezultat pa je reprezentacija koju vodi Savo Milošević krahirala.