Pobeda Bešiktaša nad Partizanom vredna Lige Evrope 1Foto: EPA-EFE/ SEDAT SUNA

Fudbaleri Partizana doživeli su poraz od Bešikataša (3:0) u revanšu plej-ofa kvalifikacija za ulazak u Ligu Evrope i tako ostali bez učešća u Evropi nakon odlične prethodne sezone u istom takmičenju i kome su čak dočekali i nokaut fazu.

Bešikaš je dobro započeo meč, stvorivši niz sjajnih prilika preko Necipa Ujsala i Rikarda Kvarežme, ali je u svim tim situacijama kao pobednik izlazio golman „crno-belih“ Vladimir Stojković.

Ipak, u 37. minutu je i on pokleknuo, pa je Partizan primio prvi gol večeras, iz prekida, a strelac je bio štoper Pepe.

Kada se činilo da će to biti rezultat prvog poluvremena, Oguzan Ozajkup je zatresao mrežu Partizana i praktično stavio do znanja koja će ekipa ući u drugo po kvalitetu fudbalsko evropsko klupsko takmičenje, a konačan rezultat postavio je Pepe u 69. minutu, nakon ubačene lopte Kvarežme iz slobodnog udarca.

Partizan je najbolju priliku propustio u 56. minutu kada je Danilo Pantić iskosa pogodio stativu, ali sem te prilike malo su izglednih šansi stvorili „crno-beli“ na „Vodafon Areni“ ove noći.