Pobeda Mančester sitija za četiri boda prednosti na čelu tabele u Premijer ligi 1Foto: EPA-EFE/PETER POWELL

Fudbaleri Mančester sitija pobedili su na svom terenu Lids sa 2:1, u utakmici 35. kola Premijer lige.

Siti je poveo golovima Ilkaja Gundogana u 19. i 27. minutu, a kod oba pogotka asistirao je Rijad Mahrez.

Gundogan je u 84. minutu imao priliku da postigne i treći gol, ali je iz jedanaesterca pogodio stativu.

Minut kasnije konačan rezultat postavio je Rodrigo, posle loše intervencije u odbrani igrača Sitija.

To je bila 26. pobeda aktuelnog šampiona, koji na prvom mestu na tabeli ima 82 boda, četiri više od drugoplasiranog Arsenala.

Lids je nastavio niz bez pobede, a posle 19. poraza u ligi zauzima 17. mesto na tabeli sa 30 bodova, koliko ima i Notingem Forest na 18. mestu prvom u zoni ispadanja, ali i uz utakmicu manje.

Fudbaleri Čelsija pobedili su na gostujućem terenu Bornmut sa 3:1.

Čelsi je poveo u devetom minutu golom Konora Galagera, a u 21. minutu izjednačio je Matijas Vina. Novu prednost londonskoj ekipi doneo je Benua Badjašil pogotkom u 82. minutu, a četiri minuta kasnije konačan rezultat postavio je Žoao Feliks.

Trener Čelsija Frenk Lampard prekinuo je niz od šest poraza u svom drugom mandatu u londonskom klubu. Ekipa sada ima 11 pobeda u prvenstvu i zauzima 11. mesto na tabeli sa 42 boda. Bornmut ima tri boda manje na 14. mestu.

Fudbaleri Totenhema pobedili su na svom terenu u londonskom derbiju Kristal Palas sa 1:0.

Gol je postigao kapiten Hari Kejn u prvom minutu nadoknade prvog poluvremena.

Totenhem je prekinuo loš niz i posle 17. pobede ima 57 bodova na šestom mestu na tabeli. Kristal Palas je 12. sa 40 bodova.

Fudbaleri Vulverhemptona pobedili su kao domaćini Aston Vilu sa 1:0.

Jedini gol postigao je Toti u devetom minutu.

Vulverhempton ima 40 bodova na 13. mestu na tabeli, a ekipa iz Birmingema je osma sa 52 boda.