Pobede Proletera i Metalca u Super ligi 1Foto: Pixabay/Mermyhh

Fudbaleri Proletera pobedili su danas na svom terenu Novi Pazar sa 1:0, u utakmici devetog kola Super lige Srbije.

Jedini gol postigao je Siniša Babić u 27. minutu iz jedanaesterca.

Novosadski klub sada ima četiri pobede i osmi je na tabeli sa 15 bodova, a Novi Pazar je pretrpeo četvrti poraz i zauzima 13. mesto sa devet bodova.

Fudbaleri Metalca pobedili su u Kruševcu domaći Napredak sa 2:1.

Metalac je poveo u 18. minutu pogotkom Filipa Antonijevića, a izjednačio je Luka Milunović u 84. minutu. Pobedu Metalcu doneo je Miloš Vranjanin golom u drugom minutu nadoknade vremena.

Ekipa iz Gornjeg Milanovca ima devet bodova i zauzima 12. mesto, a Napredak je pretposlednji sa pet bodova, koliko ima i poslednjeplasirana Mačva.