Poraz mladih fudbalera Srbije na početku novih kvalifkacija 1Ilustracija Foto: FSS sajt

Mlada fudbalska reprezentacija Srbije porazom je počela kvalifiakcije za Evropsko prvenstvo, pošto je danas u Saransku izgubila od Rusije sa 1:0 u prvom kolu Grupe pet.

Jedini gol na utakmici postigao je Igor Divev u 20. minutu kada je iskoristio proigravanje Romana Evgenjeva.

To je praktično bila jedina prilika Rusije u prvom poluvremenu, dok je Srbija posle primljenog gola pretila preko Dušana Vlahovića, Dejana Joveljića i Ivana Ilića, ali je mreža domaćina ostala netaknuta.

Početak drugog poluvremena ponovo je pripao Rusima, koji su u prvih 10 minuta imali dve dobre prilike da dupliraju prednost, ali je golman Marko Ilić oba puta odlično intervenisao.

Srbija je u 59. minutu ostala s desetoricom igrača na terenu, pošto je Ivan Ilić dobio drugi žuti karton, pa je to ekipi Nenada Milovanovića znatno otežalo posao u nastavku.

I pored igrača manje Srbija je imala inicijativu, ali nijednom nije stvorila šansu da dođe do izjednačenja, dok je Rusija u završnici triput imala priliku da dođe do drugog gola, ali se golman Ilić istakao odbranama.

Srbija za četiri dana u Novom Sadu dočekuje Letoniju, dok Rusija gostuje Bugarskoj.