Posrnuće Denverovo: Najsumornije prvo poluvreme šampiona NBA u plej-ofu u poslednje 32 godine 1Foto: AP/David Zalubowski

Minesota se primiče svom prvom konferencijskom finalu u plej-ofu NBA lige posle jedinog 2004.

Da će da pokori Kolorado i u drugom duelu sa šampionom Denverom u polufinalu na Zapadu, videlo se na poluvremenu, koje joj je u pobedi sa 106:80 pripalo sa 61:35.

Tih 26 poena manjka posle prve dve četvrtine je najubedljivija razlika koja je ošinula Denver pred njegovom publikom u plej-ofu od kada se 1977. prvi put domogao doigravanja.

U polufinalu Zapada 1983. Denver je izgubio u petoj utakmici kao gost San Antonija sa 145:105, što je jedna od najubedljivijih pobeda u plej-ofu ikada, a na poluvremenu je bilo 72:46.

Tih 26 razlike je i najveći deficit šampiona u plej-of utakmici u poslednje 32 godine.

Čikago, kojeg su Majkl Džordan i Skoti Pipen doveli do prvenca 1991, sastao se dogodine u finalu na Istoku s Klivlendom.

Poveo je kod kuće s 1:0, ali su u sledećoj utakmici uspešniji bili gosti (107:81), koji su na poluvremenu vodili isto s 26 razlike (59:33).

Serija je pripala Bikovima, a onda, takođe s 4:2, i veliko finale protiv Portlanda.

Koliko je Denver bio nemoćan pred Minesotinom granitnom odbranom, govori i učinak dve njegove najveće uzdanice u prvom delu utakmice.

Nikola Jokić je postigao osam poena (3-7 za dva, 0-1 za tri, 2-2 slobodna bacanja), a Džamal Mari samo dva (1-7 za dva, 0-3 za tri).