Prižmić posle Novaka eliminisao još jednog nosioca u Rimu 1Dino Prižmić, Foto: EPA/ETTORE FERRARI

Hrvatski teniser Dino Prižmić josle Novaka Đokovića na Mastersu u Rimu nadigrao i Francuza Iga Ambera 6:1, 7:5.

U prvom setu Prižmić je dominirao, da bi u drugom sačekao svoju šansu i iskoristio jedinu brejk priliku za pobedu maksimalnim rezultatom.

Obezbedio je ubedljivo najbolji plasman karijere ulaskom u top 70, a mogao bi vrlo lako da ode i bar korak dalje.

U osmini finala suočiće se sa pobednikom meča Karen Hačanov – Botik van de Zandshulp. Ukoliko bude slavio i u tom susretu, ući će među 60 najboljih na planeti.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari