Real Madrid posle penala pobedio Valensiju za finale Superkupa Španije 1Foto: AP Photo/Hussein Malla

Fudbaleri Real Madrida plasirali su se večeras u finale Superkupa Španije, pošto su večeras u Rijadu posle penala pobedili Valensiju ukupnim rezultatom 5:4.

Posle regularnog dela meča i produžetaka rezultat je bio 1:1.

Poveo je Real golom Karima Benzeme iz penala u 39. minutu, da bi izjednačenje Valensiji doneo Samjuel Lino pogotkom u 46. minutu.

Strelci za Real u penal seriji bili su Karim Benzema, Luka Modrić, Toni Kros i Marko Asensio, dok su golove sa „bele tačke“ za Valensiju postigli Edison Kavani, Ilaiks Moriba i Ugo Guiljamon.

Real će u finalu igrati protiv pobednika duela Barselone i Betisa, a taj meč je na programu sutra.