Real pobedio Inter za prvo mesto u Grupi D 1FEPA-EFE/Juan Carlos Hidalgo

Fudbaleri Real Madrida pobedili su večeras na svom terenu Inter sa 2:0, i tako obezbedili prvo mesto u Grupi D Lige šampiona.

Na drugoj poziciji nalazi se Inter sa 10 bodova, pet manje od Reala, i oba tima će takmičenje nastaviti u osmini finala Lige šampiona.

Real je poveo u 17. minutu golom Tonija Krosa. On je sa 25 metara odličnim udarcem levom nogom savladao golmana Intera Handanovića.

Konačan rezultat postavio je Marko Asensio golom u 79. minutu, nakon asistencije Karvahala. Asensio je samo minut pre gola ušao na teren umesto srpskog internacionalca Luke Jovića.

Inter je od 64. minuta igrao sa igračem manje, nakon što je direktan crveni karton dobio Nikolo Barela.

U istoj grupi, Šahtjor i Šerif odigrali su nerešeno 1:1.

Šerif je od ranije, sa sedam bodova, obezbedio treće mesto u grupi i nastavak takmičenja u Ligi Evropa. Šahtjor je poslednji u grupi sa dva poena.

Strelac vodećeg gola za Šahtjor bio je Fernando u 42. minutu. Sergej Krivcov je uputio odličan dubinski pas preko odbrane Šerifa u kazneni prostor, a Fernando je sa pet metara prosledio loptu u mrežu.

Izjednačenje Šerifu doneo je Boban Nikolov golom u trećem minutu sudijske nadoknade vremena.

Žreb za parove nokaut faze Lige šampiona i Lige Evropa održaće se u ponedeljak, 13. decembra.