Real prvak Evrope 1Foto: Fonet

Madridski Real 11. put je osvojio titulu klupskog prvaka Evrope, pošto je sinoć u Milanu u finalu Lige šampiona bio bolji od gradskog rivala Atletika posle izvođenja jedanaesteraca. Utakmica je završena rezultatom 1:1, u dodatnih posla sata nije bilo pogodaka, da bi fudbaleri „kraljevskog kluba“ posle fudbalskog ruleta slavili sa 5:3. Tragičar je u penal seriji bio Huanfran, koji je pogodio stativu, a pobedu Realu obezbedio je Kristiano Ronaldo, koji je kao poslednji izvođač sigurno savladao Jana Oblaka.

Tako je Atletiko drugi put u poslednje tri godine ostao bez najvrednijeg trofeja. Večeras ga je, kao i pe dve godne, na poslednjem koraku zaustavio Real. Real je u utakmicu ušao hrabrije i poveo je već u 15. minutu, mada je pogodak po svoj prilici bio neregularan, jer se na usporenom snimku videlo da je strelac Serhio Ramos bio u ofsajdu. Atletiko je do kraja poluvremena uspeo da se stabilzuje, a u nastavku je krenuo mnogo ofanzivnije ka golu Reala. Kolosalnu priliku da izjednače „jorgandžije“ su propustile u 48. minutu, kada Grizman nije realizovao jedanaesterac. Prevaro je Navasa, ali je pogodio prečku. Završnica ipak nije protekla bez drame, jer je 11 minuta pre kraja Janik Fereira Karasko uspeo da izjednači, pa je utakmica, kao i ona iz 2014. godine, otišla u produžetke. U dodatnih pola sata ni Real ni Atletiko nisu previše rizikovali i tom periodu nije viđena nijedna prava prilika, pa je 11. put u istoriji Lige šampiona pobednik odlučen penalima. Real Madrid: Navas, Karvahal (Danilo, 52), Pepe, Ramos, Marselo – Kasemiro, Kros (Isko, 72), Modrić, Bejl, Ronaldo, Benzema (Vaskez, 77).Atletiko: Oblak, Huanfran, Savić, Godin, Filipe Luis (Ernandez, 109) – Gabi, Augusto (Fereira Karasko, 46), Saul, Koke (Partej, 116), Grizman, Tores.