Remi Ajaksa i Juventusa u Amsterdamu 1Foto: FoNet/AP

Fudbaleri Ajaksa i Juventusa igrali su večeras nerešeno 1:1 u prvoj utakmici četvrtfinala Lige šampiona.

Utakmica u Amsterdamu donela je mnogo uzbuđenja, možda čak i najviše od svih četvrtfinalnih duela, ali pobednika nije bilo.

Prvo poluvreme donelo je po nekoliko prilika s obe strane, a vodeći gol vidjen je u 45. minutu kada je Kristijano Ronaldo iskoristio centaršut Žoaa Kansela s desne strane.

U drugom poluvremenu Ajaks je u potpunosti nadigrao prvaka Italije, ali je samo jednom zatresao mrežu „stare dame“.

Izjednačujući pogodak Ajaks je postigao posle samo 30 sekundi igre u drugom delu. David Neres „probio“ je po levoj strani, utrčao u šesnaesterac i preciznim šutem sa oko 15 metara u da lji ugao savladao Vojćeha Ščensnog.

Ajaks je u nastavku imao inicijativu i par dobrih prilika pred golom Juventusa, ali je završnica izostala.

Revanš utakmica Juventusa i Ajaksa u četvrtfinalu Lige šampiona igraće se narednog utorka u Torinu.