Remi Irske i Portugala u kvalifikacijama za SP 1Foto: Beta/AP Photo/Peter Morrison

Fudbaleri Irske i Portugala odigrali su večeras u Dablinu nerešeno 0:0, u pretposlednjoj utakmici Grupe A u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo 2022. godine.

Ekipe nisu napravile mnogo pravih prilika, a najbolju je propustio Kristijano Ronaldo, kada je u 67. minutu glavom bio neprecizan.

Portugal je utakmicu završio sa desetoricom, pošto je Pepe u 82. minutu dobio drugi žuti karton. On će zbog toga propustiti odlučujuću utakmicu protiv Srbije, u nedelju od 20.45 u Lisabonu.

Ranije danas u toj grupi Luksemburg je na gostujućem terenu pobedio Azerbejdžan sa 3:1.

Portugal je prvi na tabeli sa 17 bodova, koliko ima i drugoplasirana Srbija, koja je danas igrala prijateljsku utakmicu protiv Katara i pobedila sa 4:0.

Obe ekipe imaju po pet pobeda i dva remija. Portugal ima gol razliku 16:4, a Srbija 16:8.

Portugalu će biti dovoljan bod za direktan plasman na Mundijal, a Srbija mora da pobedi.

Pobednici grupa plasiraće se direktno na Svetsko prvenstvo u Kataru, a drugoplasirane ekipe igraće baraž uz najbolje ekipe iz Lige nacija.