Remi Nemačke i Švajcarske, Ukrajina pobedila Španiju 1Foto: EPA-EFE/SERGEY DOLZHENKO

Fudbaleri Nemačke i Švajcarske odigrali su večeras u Kelnu nerešeno 3:3, u utakmici četvrtog kola Lige nacija A.

Švajcarska je povela u petom minutu golom Marija Gavranovića, a prednost je udvostručio Remo Frojler u 26. minutu.

Nemačka je zatim izjednačila golovima Tima Vernera u 28. minutu i Kaja Haverca u 55. a dva minuta kasnije Gavranović je doneo novo vođstvo Švajcarskoj, svojim drugim golom na utakmici.

U 60. minutu bod Nemačkoj doneo je Serž Gnabri, pogotkom u 60. minutu.

Švajcarska je utakmicu završila sa desetoricom, pošto je u četvrtom minutu nadoknade vremena Fabijan Šar dobio drugi žuti karton.

U istoj grupi, selekcija Ukrajine pobedila je u Kijevu Španiju sa 1:0 i nanela joj prvi poraz u Ligi nacija ove sezone.

Jedini gol postigao je Viktor Cigankov u 76. minutu.

Na tabeli Grupe četiri u Ligi nacija A, Španija je prva sa sedam bodova, Nemačka i Ukrajina imaju po šest, a Švajcarska je i dalje bez pobede, sa dva boda.