Renesansno proleće Radnika: Surduličani u drugom poluvremenu srušili Proleter na "Karađorđu" 1Ilustracija: detalj sa susreta Radnika i Napretka/Foto: FK Radnik

Fudbaleri surduličkog Radnika nastavili su sjajan niz od šest utakmica bez poraza u prolećnom delu prvenstva, pobedom nad Proleterom na novosadskom „Karađorđu“ sa 2:0.

Tim Dušana Đorđevića golove je postigao u drugom poluvremenu i za manje od deset minuta rešio pobednika utakmice 27. kola Super lige.

Strelci za Radnik bili su Uroš Milovanović u 56. i Siniša Babić u 65. minutu.

Surduličani su se ovom pobedom popeli na deveto mesto Super lige, sa istim brojem bodova (33) kao sedmoplasirani Voždovac i osmi Napredak iz Kruševca, i nalaze se samo poziciju niže od one koja vodi u plej-of.

Proleter je trinaesti sa 28 osvojenih bodova.

U sledećem kolu Radnik dočekuje Partizan, a Proleter ide u goste TSC Bačka Topola; oba meča igraće se 19. marta, sa početkom u 17 sati.

Više vesti iz ovog grada čitajte na posebnom linku.