Siti "okrenuo" Luton, Everton pobedio Čelsi 1Foto: EPA-EFE/VINCE MIGNOTT EDITORIAL USE ONLY.

Fudbaleri Mančester sitija pobedili su nakon preokreta feneraša, Luton siti, u okviru 16. kola Premijer lige i sada u dobrom raspoloženju dolaze na megdan Crvenoj zvezdi u okviru poslednjeg kola grupne faze Lige šampiona.

Jedini gol u prvom poluvremenu postigao je Elajdža Adebajo u smiraj prvog poluvremena, ali su Bernando Silva i Džek Griliš u samo tri minuta nastavka sprečili pravu senzaciju na Ostrvu.

Siti je posle četiri kola konačno upisao trijumf u Premijer ligi i ostao na vrhu tabele, odnosno četiri boda daleko od vodećeg Liverpula.

U drugom interesantnom meču dana, Čelsi je poražen na gostovanju protiv Evertona rezultatom 2:0.

Strelci golova vrednih tri boda bili su Abdulaj Dukure i Luis Dobin, a interesantno je bilo to što je na ovoj utakmici debitovao srpski golman Đorđe Petrović koji je letos stigao iz MLS lige, odnosno Nju Inglanda u transferu vrednom 14 miliona evra.

Naime, on je u igru ušao umesto povređenog prvog čuvara mreže „plavaca“ Roberta Sančeza, ali nije mogao da spreči poraz svog tima.

U trećoj utakmici ovog popodneva Fulam je deklasirao Vest Hem sa 5:0.