SP: Belgija bolja od Japana u osmini finala 1Foto: EPA-EFE/ ROMAN PILIPEY

Fudbaleri Belgije šesti su učesnici četvrtine finala 21. Svetskog prvenstva u fudbalu pošto su posle preokreta nadigrali Japance sa 3:2.

Vodio je Japan sve do 69. minuta sa 2:0, zahvaljujući golovima Goku Haragučija i Takaši Inuija, da bi Jan Fertongen posle velike greške Edži Kavašime smanjio prednost protivnika na 2:1, a Maruan Felaini nakon pet minuta rezultat poravnao – golom glavom nakon kornera.

Poslednjih petnaest minuta obeležili su Belgijanci svojim presingom, a do pobedničkog gola došli su preko kontre nakon jednog kornera protivnika.

Sjajno je povukao Kevin De Brujne, ostavio loptu na levoj strani Tomasu Menijeu koji je uposlio Nasera Čadlija na drugoj strani kome nije bilo teško da u situaciji „jedan na jedan“ lako nadmudri Edži Kavašimu i odvede svoju reprezentaciju u narednu fazu takmičenja.

U četvrtfinalu će Belgija ići na „megdan“ Brazilu, a meč je na programu u petak u 20 časova.