SP: Japan savladao Kolumbiju 1Foto: EPA-EFE/ ERIK S. LESSER

Fudbaleri Japana pobedom su započeli učešće na 21. Svetskom prvenstvu u fudbalu, pošto su sa 2:1 pobedili selekciju Kolumbije u prvom meču prvog kola H grupe.

Pobedu su doneli Šinđi Kagava iz penala u šestom, odnosno Juja Osako u 73. minutu.

Utešni gol za Kolumbiju delo je Huana Kintera u 39. minutu.

Inače, Huan Kintero je ušao u istoriju kolumbijske reprezentacije pošto je prvi igrač te zemlje koji je bio strelac na dva različita uzastopna Mundijala.

Danas je pogodio iz slobodnog udarca, a pre četiri godine je protiv Obale Slonovače pomogao svojoj reprezentaciji da zabeleži pobedu u grupi (2:1).

Sa druge strane Japan je ušao u istoriju Mundijala pošto je prva azijska selekcija koja je pobedila neku južnoameričku reprezentaciju na Svetskom prvenstvu.

Sam meč je bio zanimljiv, ali su Japanci imali glavnu reč pošto su 87 minuta igrali sa igračem više.

U trećem minutu je Karlos Sančez skrivio jedanaesterac i dobio crveni karton, pa ne čudi što su Japanci čak 60% vremena imali loptu u svom posedu.

Stvorili su mnogo šansi, a na kraju iskoristili samo dve, no i to je bilo dovoljno da na ovom Mundijalu „upišu“ prvu pobedu.

U drugom meču ove grupe sastaju se Poljska i Senegal od 17 časova.