SP: Poraz Južne Koreje od Meksika 1Foto: EPA-EFE/ KHALED ELFIQI

Fudbaleri Meksika novi su učesnici osmine finala Svetskog prvenstva koje se igra u Rusiji. Oni su sa 2:1 pobedili selekciju Južne Koreje u prvom meču drugog kola F grupe i tako sa maksimalnih šest bodova u dosadašnjem delu takmičenja obezbedili prolazak u narednu fazu turnira.

Meksiko je bio bolji rival i zasluženo je pobedio, a poveo je preko Karlosa Vele koji je iskoristio penal u prvom poluvremenu. U drugom, Meksiko se malo povukao i vrebao šansu iz kontri, a jedna takva dogodila se u 66. minutu kada je Andres Guardado povukao loptu sa svoje polovine, vukao je 40 metara, a na kraju uposlio Ćićarita Ernandeza koji je prvim golom na ovom turniru svom timu doneo pobedu. Južna Koreja je do kraja susreta uspela samo da ublaži poraz preko Hjen Min Songa, u poslednjem munutu meča.

Meksiko je u prvom kolu bio bolji od Nemačke, a u derbiju dana se sastaju Nemačka i Švedska od 20 časova. Meksiko ima šest bodova, Švedska tri, a Nemačka i Južna Koreja su bez bodova.