SP: Srbija do pobede protiv Koreje tek u finišu susreta 1Foto: EPA-EFE/ CLEMENS BILAN

Rukometaši Srbije pobedili su Koreju 31:29 u četvrtom kolu Svetskog prvenstva koje se igra u Nemačkoj i Danskoj.

To je prva pobeda Srbije u grupi A posle koje „Orlovi“ zadržavaju minimalne šanse da prođu u narednu fazu takmičenja.

Srbija se čitavih 50 minuta mučila sa žilavim protivnikom, gotovo uvek bila u rezultatskom deficitu, a tek je u finišu meča zahvaljujući nepogrešivom Vukašinu Vorkapiću (sedam golova iz sedam šuteva), „slomila“ otpor protivnika i slavila na planetarnom šampionatu.

Ulazak mladog Vorkapića u igru u drugom poluvremenu totalno je preokrenuo igru srpskog tima, u odbrani su „Orlovi“ zaigrali značajno angažovanije, a u napadu brže, pa su konačno igrači u crvenim dresovima postizali pogotke i iz kontre, a na takav apsolutni rukomet protivnik nije imao odgovora.

U poslednjem meču ove grupe igraju Nemačka i Francuska od 20:30 časova.